katarzyna-kaminska
Partner Zarządzający.
Metodyczka mediacji, trenerka biznesu, mentor i coach
Katarzyna Kamińska
Twórczyni i partner zarządzający DOMU MEDIACYJNEGO, członek Instytutu Rozwoju Prawa i członek zarządu Resolution House Sp. z o.o. W latach 2008-2012 prezes Oddziału Polskiego Centrum Mediacji w Poznaniu.
Od 2005 r. mediuje w sprawach cywilnych i gospodarczych, specjalizuje się w systemowym zarządzaniu konfliktem i zmianą. Certyfikowany trener biznesu [Grupa TROP]. Wykładowca-praktyk wydziałów prawa wyższych uczelni (UAM w Poznaniu, GWSH w Katowicach, Uniwersytet SWPS w Poznaniu). Juror w turniejach negocjacyjno-mediacyjnych #mediUJ, WPiA UJ w Krakowie.
Z rozwiązywania konfliktów szkoli m.in. sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, mediatorów, aplikantów, przedsiębiorców.
We współpracy z Markert Mediacje opracowała i wdrożyła pionierski projekt systemowego zarządzania konfliktem w organizacji poprzez szkolenie wewnętrznych mediatorów w Amica SA (2012), kilku instytucjach finansowych, w służbach mundurowych oraz wśród pracowników organów administracji publicznej.
Jest współautorką międzynarodowych warsztatów „Dialogue above differences. How to cooperate and communicate between you and me across European border within local, regional, national and European community“ w ramach Education & Culture Lifelong Learning Programme, Grundtvig.
Działa na rzecz upowszechniania wiedzy na temat kultury Głuchych w Polsce. Jest współtwórcą i realizatorem innowacyjnego projektu badawczego pt. Sprawiedliwość Słyszy Głuchych. Zwiększanie dostępu osób niesłyszących do wymiaru sprawiedliwości w ramach projektu Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra »Usługi opiekuńcze dla osób zależnych«. Autorka podręcznika dla mediatorów w sprawach z udziałem g/Głuchych. Mediacje w Polskim Języku Migowym (PJM).
Współinicjatorka Klubu Mediatora – pierwszej ogólnopolskiej inicjatywy spotkań mediatorów praktyków. Uczestniczka międzynarodowej platformy mediacyjnej Pathways to sustainable mediation zorganizowanej w Wiedniu (2016) przez Partners Global (USA), Partners Poland i JAMS Foundation (USA). Stale współpracuje z sądami i instytucjami w zakresie działań upowszechniających kulturę polubownego rozwiązywania sporów w Polsce.
Prywatnie – spełniająca się żona i mama trojga dzieci. Zauroczona fenomenem świata, lubi ludzi, teatr alternatywny, konie i otwartą przestrzeń. Medytuje, tańczy i piecze chleb.